26 Nisan 2018 Perşembe

Pam Jenoff - Kumandanın Aşığı / Kitap Tanıtımı

Aşk için neleri göze alabilirsiniz? 
 
1939 yazı. On dokuz yaşındaki Yahudi Emma Bau’nun hayatı Nazilerin Polonya’yı işgal etmesiyle bir gecede altüst olur. Üniversite kütüphanesindeki işinden ayrılmak zorunda kalır ve altı haftadır evli olduğu kocası Jacob direniş örgütüne katılmak için kaçar.
Gettodaki ailesinin yanına giden Emma direniş örgütü tarafından gettodan çıkarılır ve sahte bir kimlikle kocasının teyzesinin yanında yaşamaya başlar. Anna Lipowski adında bir Hıristiyan olarak hayatını devam ettirmeye çalışan Emma’nın yaşamı, Nazi komutanı Richwalder’le tanıştığında daha da tehlikeli bir hal alır. Emma’dan etkilenen kumandan ondan sekreteri olmasını ister.
Nazi üssünde çalışmaya başlayan Emma’dan direniş için bilgi toplaması istenir, genç kadın da bunun için her şeyi yapmaya hazırdır. Ama bu görevin evliliğini ve hayatını riske atacağının henüz farkında değildir. Emma, ailesinin, kocasının ve halkının hayatını tehdit eden bu adama âşık olmaya başladığını fark ettiğinde ise iş işten geçmiş olacaktır.  
 
“Göz kamaştıran bir sadelikle yazılmış, insanın nefesini kesen bir roman. Romantik tarihsel kitapların en iyilerinden.”
Publisher’s Weekly
 
 “Pam Jenoff hayal dahi edilemeyecek bir durumda yaşayan insanların portresini etkileyici bir şekilde çiziyor.”
Booklist


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 384

Pegasus Yayınları

Çevirmen : Enver Günsel 

3 yorum:

 1. Romantik komedi tarzı olan kitapları sevmiyorum ben ama tarih içerikli romantik romanları çok seviyorum.Daha gizemli ve hoş geliyor böyle bana.Not alınası bi kitap bu da ekran görüntüsü alındı efenimmm😁
  Sevgiler💕...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşk kitaplarının her türünü okurum. Romantik komediyi de çok severim ama herkese uymayabiliyor. Keyifli okumalar :)

   Sil
 2. ay ben tarihsel romantizme henüz alışamadım. bi julia quinn okudum şimdi bi de julia garwood aldım bakalım, bi de elizabeth hoyt merak ediyom :)

  YanıtlaSil