20 Şubat 2018 Salı

Kapı Önü Dedikoduları - Fesatlığını Tescilledin Tebrikler

Merhabalar

Hatırlarsanız geçenlerde İçindeki Fesatlıktan Kurtul adında bir yazı yazmıştım. Evet bu yazının cevabı geçtiğimiz günlerde geldi. Hayırlı olsun.

Eşim geçen akşam işten geldi. Yemek falan yedikten sonra çay içiyoruz. Muhabbet esnasında Bayan X'in eşinin bugün eve erken gittiğini söyledi. Neden rahatsızlık mı var? diye sorduğumda evlerine yeni televizyon kurulumu yapılacağını ve bu nedenle de izin alıp gitmiş olduğunu söyledi. Eşim "Beklediğimiz sonuçtu. Sadece biraz geç kaldı." yorumunda bulundu. Gerçekten beklediğimiz sondu onların ki ama işin daha da enteresan kısmı var ki; o da en pahalı mağazadan bilmem kaç ay taksitli olduğundan neredeyse iki katı fiyatına almış olmaları. Yazık ki ne yazık. Hem çalışma, hem ev ekonomisine katkıda bulunma, hem de istediğin her şeyi yaptır. Aslında helal olsun demek lazım. Nasıl bağladıysa artık kocayı da "gak" dese ekmek, "guk" dese su veriyor. İstediği her şey elinin altında. Açılan delikleri artık yamayacak parça kalmamış ama hatun zevkinde, sefasında. 

Bazen düşünürüm böyle mi olmalı? diye. Kendi kendime sorarım. Kaç yaşına geldim. Senelerdir çalışırım. Bütçe dışına çıkarım da, bir aksilik olurda ödeyemem diye aklım çıkar. İnsanlardaki bu boşvermişliği, bu alışveriş çılgınlığını ve en önemlisi de içlerindeki bu fesatlığı halen daha anlamış değilim. İnsan neden kendisi olamaz ki? Televizyonsa televizyon. Sonuçta ikisi de gösteriyor. Bozulana kadar kullan işte. Suyu mu çıktı? Ama yok içindeki o fesat şeytanı atmadığın sürece senden bir cacık olmaz. Bakalım bundan sonraki hamlen ne olacak? Merakla bekliyorum. Fesatlığını tescilledin gerçekten tebrikler.

Yeni notta görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

10 yorum:

 1. İnsanlara dayatılan bir tüketim çılgınlığı var kimse elimdekine şükredeyim derdinde değil, aman onda varsa bende neden olmayacakmış, hatta bende daha da iyisi olsun derdinde... Bütçe falan hikaye, o koca artık beynini yemesin diye el mecbur almıştır zaten..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. Kocasının beynini yiyor resmen. Ama bunda eşin de hatası büyük. Bu zamana kadar her dediğine evet demeyeceksin. Her dediğine evet dersen bir kere almadığında evin savaş alanına dönmesi tabii ki de kaçınılmazdırç

   Sil
 2. İnsanlar içlerindeki fesatlığı, kıskançlığı öldürmedikleri sürece elden gelen bir şey yok maalesef. Bayan X gibiler herkesin hayatında var ve olmaya da devam edecek. Bütçesini düşünmeden alışveriş eden insanları gerçekten anlamadım ve sanırım anlamayacağım da.

  YanıtlaSil
 3. Tek dertleri gösteriş . Ben çok kızıyorum böylelerine . Ve böyle olmak asla istemiyorum . Mutlu günler dilerim. 🌸🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen tek dertleri gösteriş, bende de var, bende daha iyisi var derdindeler. Kişinin kendi elinde olduğunu düşünüyorum bu durumlar. Arada herkesin sapma noktası vardır ama bu duruma gelmek gerçekten çok acı. Sevgiler :)

   Sil
 4. Derya sayesinde sizi yeni keşfettim :) Selamlar olsun :)

  YanıtlaSil
 5. çevremizde sıkça rastladığımız insanlardan.

  YanıtlaSil