4 Ocak 2018 Perşembe

Kasık Dekoltesi Trendi

Merhabalar

Sabah yeni bir trend başlamış diyen bir arkadaşımdan mail aldım. Nasıl bir trend acaba? diye düşünerekten, yine  ne popüler oluyor deyip linki tıklayıp sayfayı açtığımda resmen başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. Hemen sayfayı kapattım ve kendime gelmem uzun zaman aldı.

Kadınların ve erkeklerin kasık dekoltesi artık trendmiş. Plajlarda erkeklerin sadece malum yerinin üstünü kapatacak, arka kısmını ise tamamen açıkta bırakacak şekilde bir mayo tasarlanmış ve şimdiden çok talep görmeye başlamış. 

Kadınlarda da durum değişmiyor. Ön tarafında örtüp örtmediği belli olmayan ufacık bir kumaş parçası var ve avret yerleri resmen açıkta. Buna da kasık dekoltesi deniyormuş. Bir çok manken, oyuncu ve ünlüler bu trende şimdiden uymaya başlamışlar. 

Kimsenin giyimine kuşamına karışmıyoruz ama "ibadette gizlidir, kabahatte" derlerdi büyüklerimiz. Böyle trend yerin dibine batsın. Hiç giymeseydiniz daha iyiydi. Bunu da yakın zamanda ülkemizde görürsek hiç şaşırmayalım. Zaten şu ana kadar giydikleri şeyler neredeyse çıplaklık boyutundaydı. Fakat artık iş iyice ayyuka çıktı. Normal vatandaş yapsa bunu edepsiz, namussuz, arsız ve daha buraya yazmaya dilimin varmadığı bir çok terimle itham edilirdi toplumda. Ama nedense ünlüler yapınca "yakışıyor kerataya" yada frikik verdi deniliyor. Hiçbir şey bulamazlarsa adına moda deyip peşlerinden milleti sürüklüyorlar.

Her zaman söylerim. Çıplaklık meziyet değildir. Hele ki bu kadarı hiç değil. Azıcık insanda utanma olacak ki; böyle giyinmesinler. İnsanlarda artık utanmada kalmadı.

Yeni notta görüşmek üzere. 

Hoşçakalın.

19 yorum:

 1. Artık dünyanın çivisi çıktı. Rezillik resmen.

  YanıtlaSil
 2. Ailecek plaja gidemez olduk. İnan tatilde edepli bir yer bulmak icin kirk takla atiyoruz ya.

  Ciplaklik medeniyet olsaydi hayvanlardan medenisi olmazdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Yazık ki gün geçtikçe devir kötüye gidiyor.

   Sil
 3. daha demin maalesef ki bende baktım !!

  hani eskiden şunu söylüyorduk;giyinik çıplaklar..
  şu an da sadece çıplak kelimesini kullanmak doğru olur sanırsam..moda şu;iç çamaşırı giyen de var giymeyen de,önü ve arkası uzun bir kumaş parçasıyla kapalı ama yürüdüğünde tamamiyle herşeyin ortada olduğu bir durum..bazı mankenler bizzat bilerek çok özür diliyorum ama avret yerini göstermek için bacağı açık poz veriyor..
  bu gidiş nereye? çok merak ediyorum 2 3 sene sonra nasıl bir modayla gelicekler..uzattım abla kusura bakma ama susamadım yani!!

  ve ben şöyle de bir söz eklemek istiyorum.. MODA CEHENNEMDE ODA !

  YanıtlaSil
 4. Kasik dekoltesi nedir ya???Kasik la bu neyin dekoltesini verebilirsin ki ordan?🤔Allah hidayet versin.Ne denilebilir ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten adı dekolte resmen açmışlar. Allah hidayet versin hakikaten.

   Sil
 5. bende daha demin baktım maalesef..

  olay şu;önü ve arkası uzun olan kumaş parçası ama yanları tamamiyle açık!! içine iç çamaşır giyen de var giymeyen de!!
  ve ne yazık ki..sırf avret yerleri gözüksün diye bacaklarını bilerek açık bir şekilde poz veriyorlar! çok özür dileyerek söylüyorum ama bunu etrafta çekiyorlar zaten..madem öyle hiç giyme önemli olan yerlerini yani avret yerlerini gösteriyorsunuz madem giymeyin..moda diye daha neler çıkarıcaklar ? bende şöyle söylüyorum..

  MODA ARTIK CEHENNEM DE ODA..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sonuna kadar katılıyorum. Hiç giymeden dolaşacaklar yakında ve kimse ses etmeyecek yazkık ki...

   Sil
 6. Pardon 😂😂 cıplak gezsinler ne gerek var o kadar kumaşa israf 😅😂

  YanıtlaSil
 7. 'Çıplaklık medeniyetse hayvanlar bizden daha medeni' - Mehmet Akif Ersoy. Ne güzel söylemiş böyle aptallar için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayvanlar gerçekten daha medeni. Doğru söylemiş ama anlayana.

   Sil
 8. bu ne böyle yaaa neyin modası,bence teşhirciliğe isim uydurmuşlar bu kadar basit ......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim gibi normal bir insan yapsa türlü türlü sözlerler itham edilirler. Ama ünlüler yapınca mübah...

   Sil
 9. Tövbe estağfirillahtan başka yazacak birşey gelmedi aklıma hala şoktayım. :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende dünden beri aynı durumdayım. Millet çığırından çıktı resmen.

   Sil
 10. Çıkartanlardan çok alanlar suçlu bence. Ne kadar çok talep edilirse o kadar yayılır. Şu da var ; kendini bilen giymez zaten. Bu moda denen rezalet çevremde hiç kimseyi ilgilendirmiyor çok şükür. Rabbim bize Allah korkusu olan insanların içinde olmayı nasip etsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Moda diye dayatılan şeylere uya uya zaten neredeyse çıplak gezer duruma geldi toplum. Kendini bilen giymez ama maalesef bilmeyende fazla. Amin cümlemizin çevresinde edep, hayadan nasiplenmiş insanlar olsun inşallah.

   Sil