3 Ocak 2018 Çarşamba

Kapı Önü Dedikoduları - İçindeki Fesatlıktan Kurtul

Merhabalar

Bayan X her defasında kendini aşamaz dediğim noktada kendisini aşmayı başarıyor ve level atlayarak devam ediyor.

Geçen hafta televizyonumuz patladı. Evlendiğimizden beri kullandığımız tüplü televizyon sabah ben kahvaltı hazırlarken birden patladı. Gidip baktığımda çalışmadığını, içinden dın dın şeklinde ses geldiğini gördüm. Hemen fişlerini çekip bıraktım. Aynı gün televizyon tamircisi arkadaşlarımı aradığımda yüksek akım tarfosunun yanmış olabileceğini, eski tüplü televizyon olduğundan artık yapılsa dahi eski performansı vermeyeceğini kısacası uğraşmamamız gerektiğini söylediler. Eşim ve ben her ne kadar şu anda yeni bir televizyon bütçesine sahip olamasak da; el mecbur televizyon bakmaya başladık. (Hoş bana göre olmasa da olurdu. Kitap okuyorum zaten televizyon ile pek işim yok)

Biraz araştırma yaptıktan sonra bir akşam son sistem smart özelliği olan 109 ekran bir televizyon almaya karar verdik. Eşimin tercihi biraz daha uygun, smart özelliği olmayan bir televizyon olsa da; biliyorum ki aldıktan sonra keşke diyecek. Bende bunu bildiğimden aldığımız televizyonu gösterdim ve güzelde bir indirim oranı, kasko ve ek garanti ilaveleriyle televizyonu çok uyguna getirdik.

Aradan geçen üç günün sonunda Bayan X ile bir ortamda karşılaştığımızda başka bir arkadaşımda aynı ortamdaydı ve televizyon konusundan haberdar olduğundan hayırlı olsun dileklerini iletti. Bu arada sevgili Bayan X hemen kendi televizyonlarının da bozuk olduğundan, zaten iyi göstermediğinden vs.anlatmaya başladı ve bombayı patlattı. "Bizim de artık televizyon almamız farz oldu." 

Diyebilirsiniz ki; ne var bunda bozuktur. Almak istemesi normal. Tabii ki herkes istediğini, istediği zamanda, istedği şekilde almakta özgür. Ancak bizimkinin durumu ihtiyaçtan değil. 

Led ya da LCD televizyon isteklerini uzun zamandır eşine bildirimde bulunuyordu. Bu zamanda tüplü televizyon mu? kalmışmış. Neden eski sistem televizyon evlerindeymiş? Herkes alıyormuşta, onlar neden alamıyormuş? Bunun gibi devam eden bir sürü bahaneyi sıralamış eşine. Eşide gereği olmadığını vs. söyleyip konuyu kapatmış. Buraya kadar her şey normal görünüyor olabilir. İşin asıl kısmı bundan sonra başlıyor.

Şimdi öncelikle ben bu konuları nereden mi biliyorum? Bayan X'in eşi eşimin en yakın arkadaşı ve televizyonumuz patladığında ve televizyon arayışında olduğumuzu duyduğunda eşime ilk söylediği " Eyvah! Siz televizyon alırsanız ve bizimki duyarsa, kesin biz de alırız."

Pardon ama biz televizyon aldığımızda siz neden televizyon almak zorundasınız? Bizimle göbekleriniz bir mi kesildi? Kaldı ki sağlam bir televizyon varken, bütçemi zorlayarak ben neden televizyon alayım? yada sen neden televizyon alasın? (Bu arada maddi durum gerçekten içler acısı)

Bayan X'in yaptıklarımı yapma, aldıklarımı alma konusunda sınırı yok maalesef. Zaman zaman sizlere benimle nasıl aşık atmaya çalıştığını yazacağım. Siz olsaydınız ne kadarına katlanabilirdiniz? Gerçekten merak ediyorum. Zorunluluk nedeniyle katlandığım kişiliklerden olur kendisi ve evime de sürekli giren çıkan bir tip ne yazık ki!... İçindeki başkalarında gördüğünü kendine empoze etme, başkalarını kıskanma ve fesatlık huyunu bırakmadığı sürece hiçbir yere gelemeyecek maalesef. Bu tarz davranışlar bana göre kişilik bozukluğunun nedeni. İnsanın azıcık kendi fikri olur. Azıcık kocasına acır da; kendisine çeki düzen verir. Ama nerede? Bu alışveriş çılgınlığı ve alışveriş manyaklığı yüzünden başlarına gelmeyen kalmadı ama halen daha akıllanmadı. Yakın zamanda yeni televizyon haberini veririm sizlere.

Yeni notta görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

12 yorum:

 1. Şu bayan X bana o kadar tanıdık geldi ki, benim çevremde bir tane de değil bir dünya var bunlardan. :( Allah hepsine akıl fikir ihsan eylesin diyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah. Gerçekten hastalıklı bir durum yaptıkları. İnsan nasıl cinnet geçirir. Böyleleri yüzünden cinnet geçirir sanırım.

   Sil
 2. Oldum olası vardır yavrum bu insanlardan. Hatta kardeşi bile olabilir insanın bu tipler. Gerçekten rahatsız ederler. Allah kurtarsın seni...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin ablacığım. Teşekkürler. Evet çok can sıkıcı. Katlanıyor olmak daha da kötü :(

   Sil
 3. Bu gidişle akıllanmayacak gibi görünüyor. :)

  YanıtlaSil
 4. Bazı insanların karakteri bu aslında, başkalarıyla yarışmak. Asıl olan zaten başkalarıda degil, çünkü karşındaki insandan çıkıyor bu konu. Yamak isteyipte yapamadıklarına bir şekilde kılıf uydurup başkasına kendi işini yaptırabilmek. Var bu tip insanlar. Üstelik o tv alsın. Senin için sagda solda İlk ben aldım benden görüp oda aldı demeye başlayacaktır 😂 çok karşılaştım böyleleriyle, herkes gerçeği bilse de konu zaman aşımına ugrayınca bunlar yalanlarını daha iyi sürdürüyorlar 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet onu da yaşadım emin olabilirsin. Aynen dediğin gibi ben aldım sonra onlar aldı dedi. Yazık. Tedavi edilmesi gerekiyor :(

   Sil
  2. Bul bi yolunu uzak dur bence, yüz verme hiç. Canını sıktığına deymez böyleleri için.

   Sil
  3. Mümkün olduğunca zaten hayatımdan uzak tutumaya çalışıyorum. Yoksa insana kafayı yedirir.

   Sil
 5. Benim çevremde de var maalesef ve önlerine geçilemiyor. Her gördüğünü isteyen çocuk gibi davranışlarının hastalıklı olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle tedavi şart. İlerleyen dönemde kendisinden ziyade çevresine de zarar vermeye başlıyor.

   Sil