11 Aralık 2017 Pazartesi

Kapı Önü Dedikoduları - Ayranı Yok İçmeye

Merhabalar

Hadi kapı önü dedikodularına devam edelim. Bugün ilginç bir tip olan bir tanıdığımla ilgili biraz dedikodu yapalım. Aslında zaman zaman bunun yaptıklarıyla ilgili dedikodular da gelebilir. Kendisi değişik bir kişilik.  

Sevgili Bayan X yakın zamanda işe girdi. İşe girmesinin asıl amacı evine ve aile bütçesine yardımcı olmak değil aksine kendisini ev ortamından uzaklaştırmaktı. İki çocukla kendisini dünyanın merkezi sanarak (sanki sadece o çocuk büyütüyor gibi) her şeyden şikayet ediyordu. Sonunda babasının da yardımlarıyla bir işe girdi ve çalışmaya başladı. Fakat işe girdiğinin haftasında ne hikmetse hemen rahatsızlandı (bunun da doğru olmadığını biliyoruz) ve tedavi görmeye başladı. Hatta tedaviye başlar başlamaz işten çıkaracaklarıyla ilgili söylemleri de başladı ki; daha işvereniyle bu konuyu konuşmamıştı. Belki de tedavi için izin vereceklerdi. (Tabii ortada bir tedavi olmayınca, alınacak bir izin de olmuyor) Bir ay gibi bir süre işte çalıştıktan sonra yakın zamanda işten çıktı. Herkese farklı bahaneler öne sürdü. Bize çalışma hayatını bıraktığını, çocukların düzeninin bozulduğunu, ailesine işyerindeki kıdemlilerin kendisini ezdiğini, diğer onu çok fazla tanımayanlara da sağlık sorunlarından dolayı işten çıktığını söyledi.

Buraya kadar her şey iyiydi. Tamam hadi aile bütçesine katkıda bulunmadın. Çeşitli bahanelerle iştende çıktın. (Bahaneleri yemedik ama yemiş görünelim) Ancak işten çıkar çıkmaz tatil bakmaya başlamak nedir? Neymiş erken rezervasyon başlamış, fırsatları kaçırmamak lazımmış. Tabii bütün sene boyunca çalıştın ve hakettin değil mi? Hanımefendi öyle ucuz otellerde beğenmiyor. Neymiş iyi oteller olsunmuş. Ya iyi otel olsun. Olmasın demiyoruz ama kocan orada borçlarını kapatmak için yırtınırken senin yaptığın nedir? diye sormazlar mı? Burada belirtmek istediğim kimsenin tatiline karşı değiliz. Herkes en iyiye, en güzele layıktır. Bundan da sıkıntı yok. Ama aile bütçesini düşünmeden yapılan hareketlerde açıkçası can sıkıcı oluyor. Hele ki gözünün önündeyse daha da bunaltıyor.

Yazık ki bu zamana kadar eşine destek olmamış bir insanın bundan sonra destek olmasını beklemekte büyük hata. Eşi de zaten ondan bir cacık olmayacağının farkında. Bunu kabul ediyor konuşmalarımız sırasında. 

İnsanda azıcık acıma duygusu yoksa fellik fellik kaçacaksın. Kendi kocasına acımayan, üzülmeyen sana acır mı? Tabii ki acımaz. Bu tarz insanlardan oldum olası uzak durmaya çalıştım ama her defasında da burnumun dibinde bitmeyi başardılar. Bayan X halen daha otel seçme derdinde. Allah akıl fikir versin ne diyelim.

Yeni notta görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

6 yorum:

 1. Iyi tatiller o zaman bayan x e 😊

  YanıtlaSil
 2. Bayan x vakası gibi tipik insanlat çoğalmakta, aileler çocuklarını daha bilinçli yetiştirmeliler diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef kendini yetiştirememiş ki çocuğuna faydası olsun. Yazık ki en acısı da kendisini yetiştirmek için bir çabası da yok.

   Sil
 3. Benim ailemde de bir erkek var öyle. Daha 1 ayı dolmadan para vermiyorlar diye işten ayrılıyor :D Bir ay çalışmadan kim kime para verir ki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle bir dünya varsa bende gitmek istiyorum :)

   Sil